Ensarioğlu; “Hamas vatanını müdafaa eden mücahitler ordusudur”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili M. Salim Ensarioğlu, Hamas’ın terör örgütü olmadığını, vatanını müdafaa eden bir mücahitler ordusu olduğunu ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu minvaldeki çıkışlarını önemli ve kıymetli buluyorum” diye konuştu.

20:58:08 | 2023-10-27

İYİ Parti İstanbul Milletvekili M. Salim Ensarioğlu, İsrail’in Gazze’ye yönelik devam ettirdiği saldırlarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, İkinci dünya savaşı sonrasında kurulan BM’nin, bırakın bir dünya savaşını durdurmak, Filistin’de Siyonist İsrail’in işgal politikalarını durduracak herhangi bir yaptırım gücüne sahip olmadığını alenen ilan ettiğini belirten Ensarioğlu, “Üstelik BM’nin daimi üyeleri olan İngiltere, Fransa ve ABD Gazze’deki Siyonist İsrail vahşetini durdurmak yerine bu vahşetin dozunu artırmak için çalışmaktadırlar” dedi.

“ABD SON 20 YILDIR ORTADOĞU’YU KAN GÖLÜNE ÇEVİRDİ”

 

Ensarioğlu, Ortadoğu ve dünya barışının garantörü olarak kendisini lanse eden ABD’nin ise son 20 yıldır Ortadoğu coğrafyasında demokrasi havariliği ile girdiği her yeri kan gölüne çevirdiğine değinerek, “Dünyada kimin meşru kimin gayri meşru güç olduğunu tarif etmede mutlak takdire sahip olduğunu ilan eden ABD’nin başını çektiği, istiklal marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde ki gibi “tek dişi kalmış canavar”lar ittifakı, Hamas’ın İşgalci Siyonist İsrail’e ve Bebek katili Netanyahu’ya karşı hangi kimlik ile direniş sergilediği tartışmasını dolaşıma sokarak insanların aklını karıştırma gayreti göstermektedirler. Ancak bizim açımızdan Çanakkale’de emperyalist güçlere karşı direnişi sorgulamak ne derecede yanlış ise Filistindeki direnişçileri de sorgulamak aynı derecede yanlıştır. Efsanevi komutan Sellahadin-i Eyyubi’nin savaşını sorgulamak ne derece ümmetin vicdanını yaralıyorsa mazlum Filistin halkının meşru direnişini sorgulamak aynı derecede ümmetin vicdanını yaralamaktadır” şeklinde konuştu.

“HAMAS VATANINI MÜDAFAA EDEN BİR MÜCAHİTLER ORDUSUDUR”

Hamas’ın terör örgütü olmadığını, vatanını müdafaa eden bir mücahitler ordusu olduğunu vurgulayan Ensarioğlu, şunları söyledi:

 

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu minvaldeki çıkışlarını önemli ve kıymetli buluyorum. Bu doğrultuda yarın İstanbul’da iktidar bloğunun yapacağı Filistin’e destek mitingini kalben desteklemek ile beraber ümmetin gözü kulağı devletimizin alacağı aksiyondayken iktidarın mitingle buna cevap olması yeterli değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kudreti miting yapmaktan kat be kat daha büyüktür. Devletimizin bu büyüklüğe ve gücüne uygun hareket etmeye tüm unsurlarıyla davet ediyorum.

Gazze’nin bebeklerinin çığlıkları insanlığın kulaklarını tırmalarken Şeyh Ahmed Yasin’in çağrısı hâla bugün dipdiri: ‘’Kalpleriniz sızlamıyor mu başımıza gelen bu acı felaketler karşısında? Bir halk yok mu? Hiç mi kimse yok, Allah için ve ümmetin namusu için kızacak ve Şerefli direnişçilerken bizleri katil terörist olarak ilan edenlere karşı duracak?”

Açıklamasında ABD’ye de seslenen Ensarioğlu, “3. Dünya savaşı çıkarmak için her türlü katliamı ve soykırımı kendine meşru gören; gayrimeşru, şımarık ve katil çocuğunu acilen durdur, aksi taktirde bu ateş seni de yakar” dedi.
ETİKET :  

Tümü