Lice Floor Curling ile tanıştı

Lice Floor Curling ile tanıştı

07:31:23 | 2024-03-11

Diyarbakır'ın Lice ilçesi ilk kez Floor Curling Turnuvası'na ev sahipliği yaptığı. Curling Diyarbakır İl Temsilciliği ve Lice Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşen turnuvaya 73 takım, 146 sporcu katılım gösterdi.

Lice Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen Turnuva hakkında açıklamada bulunan Diyarbakır Curling İl Temsilcisi Remziye Kılınçer, etkinliğin 8 Mart kadınlar günü haftası münasebetiyle düzenlendiğini belirterek, “Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde ilk kez gerçekleştirdiğimiz Floor Curling Turnuvası’na yoğun bir katılım oldu. Turnuvamıza 73 takım, 146 sporcu katıldı. Lice ilçemizde bu sporumuzla çocuklarımızın, gençlerimizin, vatandaşlarımızın sporla daha fazla iç içe olması ve sporun güzelliklerini yaşaması adına önemli bir fırsat oldu. Bu etkinlikle birlikte hem kadınlarımızın sağlıklı yaşam biçimlerini destekledik, hem de spora olan ilgiyi artırmayı başardık. Turnuvamızda dereceye giren takımları tebrik ediyorum. Bizlere bu konuda desteklerini esirgemeyen başta Federasyon Başkanımız Kenan Şebin, Diyarbakır Gençli ve Spor İl Müdürümüz Nuammer Uslu, Lice Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Hasan Demir’e teşekkür ederim" dedi.

Turnuvada dereceye giren takımlar şunlar: Yıldız Erkekler: 1. Kadir Mercan, Kendan Erdinç, 2. Mustafa Çelik, Rüzgar Gökalp, 3.Renas Yoğan, Hamza Atagün. Yıldız Kızlar: 1. Neval Gülen, Zeynep Işıkten, 2. Öçgün Doğualp, Bercem Erciyaş, 3. Nujiyan Gülen, Berfin Gülen. Yıldız Karma:  1. Dilşah Doğan, Ali Yakacı, 2. Azamet Alkaş, Roşbin Alkaş, 3. Rana Gülen, Reber Agit Yağan. Genç Erkek: 1. Furkan Atman, Murat Çakır, 2. Bager Gülen, Fırat Çelik, 3. Bekir Hazar, Berşah Mercan. Genç Karma: 1. M. Doğan Kassap, Sibel Derin, 2. Kübra Alkaş, Serkan Öklav, 3. Zilan Kapan, Mehmet Fida.
ETİKET :  

Tümü