Lider Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Engelli Bireylere Özel Etkinlik

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde faaliyet gösteren Lider Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli bireyler ve aileleri için özel bir etkinlik düzenledi.

10:34:21 | 2023-12-03

Merkez Müdürü Yasemin Timur'un liderliğinde gerçekleştirilen etkinlik, çocuklara ve ailelerine unutulmaz bir gün yaşatma amacını taşıdı.Etkinlik kapsamında düzenlenen programda çocuklar, öğretmenler eşliğinde birbirinden güzel etkinliklere katıldılar. Müzikli eğlence programı, renkli etkinlikler, yüz boyama etkinliği ve palyaço gösterileriyle çocuklar doyasıya eğlendi. Pastalar, içecekler ve diğer ikramlarla çocuklara unutulmaz bir gün yaşatan merkez, öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.Etkinlik hakkında konuşan Merkez Müdürü Yasemin Timur, engelli çocukların ve ailelerinin yaşamlarına dokunmayı hedeflediklerini belirterek, merkezin sunduğu eğitim ve rehabilitasyon hizmetleriyle çocukların gelişimine katkı sağladıklarını ifade etti. Timur, eğitim sürecinde hijyen ve temizliğe büyük önem verdiklerini ve ailelerle iş birliği içinde çalıştıklarını vurguladı.Lider Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, çeşitli branşlarda uzman öğretmenler, fizyoterapistler ve psikologlar eşliğinde engelli bireylere özel eğitim hizmeti sunuyor. Fizik tedavi ünitesinde modern teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen terapilerle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunuluyor. Merkez, ayrıca ailelere danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunarak çocukların sosyal hayata daha etkin katılımlarını destekliyor.VELİLER MEMNUN

Zihinsel engelli kızının Lider Akademi’ye getirdiğinden bu yana çok faydasını gördüğünü belirten velilerden Fedile Atmaca, “Bu tür etkinlikler bizler ve çocuklarımızı çok mutlu ediyor. Kızım zihinsel engellidir Lider Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getiriyorum çok faydasını görüyorum.Okul yönetimi, personeller ve öğretmenler gerek eğitim olsun gerek hijyen olsun çok hassaslar. Öğretmenler kendi çocuklarına bakar gibi bakıyorlar böylesi bir okulda çocuğumu okutmanın mutluluğunu yaşıyorum. İlgilerinden dolayı tüm çalışanlara çok teşekkür ederim” dedi.


LİDER AKADEMİ İLETİŞİM
liderakademiterapi@gmail.com
05331367184. 05055879720
Bağcılar mah.1075.sok no:22 Bağlar /Diyarbakır
ETİKET :  

Tümü