Murat Aksu’dan İstanbul Maratonu’na Çağrı

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu, Cumhuriyetin 100. yılının coşkusuyla ve “Yüz Yılın Koşusu" sloganıyla koşulacak.

19:39:33 | 2023-11-04

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Avukat Dr. Murat Aksu, 5 Kasım Pazar günü düzenlenecek olan etkinlik için çağrıda bulundu.


Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Avukat Dr. Murat Aksu, “Bu koşu bir spor etkinliğinden çok daha fazlası! Bu koşu, engelli öğrencilerimizin umudu, hayalleri ve en büyük destekçisi . Bu koşu, umutla dolu bir serüvenin başlangıcı; çünkü sizin sevginiz ve desteğiniz daha fazla hayata dokunacak. Farkındalık arttıkça, engelli gençlerimizin karşılaştığı engelleri aşma konusundaki kararlılığımız da artacak. Her bir adımımız, bir öğrencinin geleceğine dair bir umut ışığı olacak. Bu koşu, onların gülümsemelerini büyütmek ve hayallerini gerçekleştirmek için. Sizlerin de desteğiyle geçtiğimiz senelerde sadece koşudan 147 gencimize burs sağlamıştık Bu yıl Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu'nda Yönetim kurulu başkanı olduğum Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı için koşuyorum! Sizi de bu adımları desteklemeye davet ediyorum” dedi. 

YARIŞ HAKKINDA BİLGİ


Dünya Atletizm Federasyonu'nun Gold Label Kategori'sinde koşulacak maraton, Avrupa'nın 5; dünyanın 28 Gold Label yarışı arasında yer alıyor. 42 Km kategorisinde 5 bin, 15 Km kategorisinde 10 bin olmak üzere toplam 15 bin çipli koşucu ile 8 Km Kurumsal Koşu kategorisinde 15 bin ve Halk Koşusu'nda 15 bin rekreatif koşucu ile tüm kategorilerde toplam 45 bin sporcu ter dökecek.
ETİKET :  

Tümü